Prístup na Zbojníčku a jej lokácia

Zbojnícka chata sa nachádza v nadmorskej výške 1960m vo Veľkej Studej doline a vedenie na ňu niekoľko prístupových trás.

Chata je aj na trasách pri prechode Tatier z východu na zapadá (alebo opačne), a aj pri menej známom prechode zo severu na juh.

GPS súradnice – šírka: 49.17657 ° SŠ, dĺžka: 20.16729 ° VD

Z Hrebienka a Starého Smokovca – najrýchlejší a najbezpečnejší prístup

2,5 – 3h z Hrebienka (↑ 720m)
3,5 – 4h zo Starého Smokovca (↑ 980m)

Trasa: Turistický chodník Vás ku nám privedie krásnou Veľkou Studenou dolinou z Hrebienka (2,5-3 h), na ktorý sa môžte vyviezť zubačkou zo Starého Smokovca. Tí zdatnejší môžu začať už v Smokovci (30-40min na viac).

Vhodné podmienky: Dá sa skoro za každých podmienok, no najlepšie jún až október. V zime a na jar na lyžiach, snežniciach, ale aj na pešo s mačkami.

Z Téryho chaty – z východu

2,5 – 3h (↑ 370m, ↓ 400m)

Trasa: Prechod cez Priečne sedlo je veľmi známi a je vyzvov pre mnohých skúsenejších turistov, keďže do sedla sa prichádza za pomoci reťazí.
Tento prechod je vhodný aj na spravenie krásneho koliečka Hrebienok > Téryho chata > Priečne sedlo > Zbojnícka chata > Hrebienok. Táto trasa sa dá ísť aj naopak.

Vhodné podmienky: Jún až september, alebo bez snehu a ľadu. Najlepšie za suchých podmienok.

Zo Sliezkeho domu – zo západu

3,5 – 4h (↑ 690m, ↓ 370m)

Trasa: Veľmi pekná trasa k nám vedie zo Sliezskeho domu (Velická dolina). Najskôr nastupa na Poľský hrebeň (530 m) a za ním, po krátkom zostupe, sa začne výstup do sedla Prielom, z ktorého už potom zustupite na Zbojnícku o 300 m nižšie.

Vhodné podmienky: Jún až september, alebo bez snehu a ľadu.

Z Lysej Poľany – Bielovodskou dolinou zo severu

7 – 8h (↑ 1260m, ↓ 300m)

Trasa: Prístup Bielovodskou dolinou, najdlhšou v Tatrách, na Zbojnícku chatu sa používa pri traverze Tatier zo severu na juh, alebo naopak. Je veľmi pravdepodobne, že na väčšine tejto trasy nestretnete iných turistov.

Vhodné podmienky: Jún až september, alebo bez snehu a ľadu.